Mehiškim državljanom na odstopljenem ozemlju je bilo obljubljeno državljanstvo ZDA v prihodnosti, ko bodo ozemlja, na katerih so živeli, postala zvezne države. V zameno so Združene države pristale na prevzem 3,35 milijona dolarjev mehiških dolgov ameriških državljanov, plačale Mehiki 15 milijonov dolarjev za izgubo ozemlja in obljubile, da bodo prebivalce mehiškega odstopljenega ozemlja zaščitile pred indijanskimi vpadi.
·